ENG · LV ·
Aktualitātes
87743

Aizvadīta bērnu nometne "Zutiņš", kas notika EJZF starpteritoriju sadarbības projekta "Ēdīsim Latvijas zivis" ietvaros
04.09.2018


No 27. augusta līdz 29 augustam Salacgrīvas novadā, viesu namā "Vecmuiža" notika 2. bērnu nometne "Zutiņš"s, kas notika EJZF stapteritoriālā sadarbības projekta  “Ēdīsim Latvijas zivis”  ietvaros, ko šoreiz piedāvāja biedrība “Jūrkante”.

Pasākumā piedalījās skolēni no biedrības “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija”, Partnerības “Laukiem un jūrai” un biedrības “Jūrkante”. Kopā piedalījās  46 skolēni, t.sk 15 no mūsu piekrastes. Nometnes tēma- nēģi un Latvijas zivis, tāpēc arī aktivitātes atbilstošas- viss par un ap zivīm, īpaši nēģiem.

Paldies zvejnieku saimniecības REŅGA īpašniekam Aldim Priedem , kā ari biedrības Tūjaskrasts vadītājam Ingusam Kostantam. Jauniešiem bija iespēja tīrīt zivis  un ar Ingusa palīdzību tās tika nožāvētas un protams ari gardu muti apēstas. Kurš teica, ka bērni neēd zivis?!  Arī otrā dienā bija iespēja viesoties  vairākās zvejnieku saimniecībās un skatīt nēģu zveju Salacā pie Aleksandra Rozenšteina, kā ari pie Svētupes, kur kopā ar Inesi un Nokolaju Kolušķinu grillēja tikko ķertus nēģus. Daudziem tā bija pirmā reize.  Tika gatavota zivju zupu un ja pašu gatavots, tad ari labi garšo. Ciemojoties pie piekrastes zvejniekiem Vējavās, bija  iespēja redzēt vēžus, kā arī uzzināt, kā agrāk gāja jūrā,kādus zveja rīkus izmantoja .
Nometnē tika piedāvātas gan sportiskas gan saliedējošas aktivitāte sun liels prieks par mūsu jauniešiem, jo ar tik aizrautīgiem un zinātkāriem bērniem trīs dienas nometnē Zutiņš paskrēja nemanot! Paldies BDR "Jūrkante" vadītājai par lieliski sarīkoto pasākumu, paldies visiem dalībniekiem, par interesi un līdzi darbošanos. Uz tikšanos nākošajā nometnē 2019.gada jūnijā Engurē!
Ielādēju...      Atpakaļ