ENG · LV ·
Aktualitātes
87978

Aizvadīts seminārs “Piekrastes un kāpu apsaimniekošana un ilgtspējīga izmantošana” un Pelēkās kāpas atjaunošanas talka Engurē
17.09.2018


BDR “Partnerība laukiem un jūrai” 12.-14.septembrī Engures novadā uzņēma starptautiskā sadarbības projekta “Piekrastes un kāpu apsaimniekošana un izmantošana” partnerus no Igaunijas, Somijas un Ziemeļīrijas, lai dalītos labās prakses piemēros piekrastes apsaimniekošanā, runātu par Engures novada pludmales aktuālajām problēmām, proti- jūras aļģēm un niedrēm, un to ietekmi uz vidi un ekonomiku. Seminārā eksperti runāja gan par jūras aļģu senesumu izpēti visā Latvijas piekrastē, par esošajiem rezultātiem un secinājumiem, par to pareizu apsaimniekošanu, ievērojot gan vides gan sociālekonomiskos aspektus. Pasākumā piedalījās interesenti no dažādām Latvijas vietām, t.sk. Liepājas, Ventspils, Salacgrīvas un Jūrmalas, jo tēma ir ļoti aktuāla visā Latvijas piekraste un tās aktualitāte tikai pieaug. Semināra otrajā daļā notika izbrauciens dabā uz Bērzciemu, kur Engures Ezera dabas parka vadītājs Roberts Šiliņš dalījās pieredzē ar niedrēm aizaugušu teritoriju apsaimniekošanā, tika apmeklēta jaunā laipa, kas uzstādīta jūrā pie “Mazās kaijas”, savukārt Saules atpūtas vietā bija lielisks piemērs erozijas ietekmei uz kāpām un tās ierobežošanas veidiem, kā arī uzskatāmi var redzēt, kāda ietekme ir moliem vai šķēršļiem jūrā, kā veidojas smilšu sanesumi un krasta izgraušanas process un jūras aļģu ceļš. Semināra noslēgumā tika apmeklēta Klapkalnciema pludmale, kur īstenoti 2 lieliski  pašvaldības projekti, pludmales sakārtošanai un izmantošanai.

 

Savukārt 14.septembrī,  Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas vecākā vides inspektora Kārļa Lapiņa vadībā, piedaloties projektu partneriem,  Engures vidusskolas 10.klasei un Engures pagasta pārvaldes komunālās daļas darbiniekiem, notika Pelēkās kāpas atjaunošanas un sakopšanas talka Engurē. Talkas laikā bija lieliska iespēja mācīties, kādai jāizskatās pelēkajai kāpai, kādiem augiem tur ir jāaug un kuri ir lieki, tāpēc daudziem iespējams liktos ļoti pārsteidzoši, ka no kāpas tika rautas un zāģētas ārā priedes un citi koki, kuriem te nebūtu jāaug. Tika pļauta zāle un nozāģētie koki uz vietas pārvērsti šķeldā. Šāda veida pasākumi piekrastē dzīvojošajiem ir ļoti noderīgi un pamācoši, lai saprastu dabas procesus un mēs mācētu pareizi rūpēties par vietu, kur dzīvojam un kur ciemojamies.

Liels paldies par atbalstu pasākumu rīkošanā Vaivai Ostrovskai, Baibai Pļaviņai, Jolantai Krauklei un Kārlim Lapiņam.

 

Ar rūpēm, atbildību  un mīlestību pret savu zemi!

 Partnerības Laukiem un jūrai vadītāja Ilze Turka.

Ielādēju...      Atpakaļ