ENG · LV ·
Aktualitātes
111967

Amatnieku pieredzes apmaiņas brauciens uz Somiju
13.03.2020


Laikā no 2020.gada 5.līdz 9.martam 14 amatnieki no Tukuma, Engures, Ropažu un Garkalnes novadiem devās ceļā uz Somiju, lai gūtu pieredzi, iedvesmu un zināšanas jauniem darbiem, izpētītu Somiju kā potenciālu eksporta tirgu, kā arī, lai piedalītos gadatirgū kopā ar amatniekiem no Ziemeļīrijas, Somijas un citām valstīm.

 

Vizītes laikā  amatniekiem bija iespēja mācīties veidot savu unikālo uzņēmuma un/vai produkta stāstu. Stāsts par produktu un uzņēmumu ir ļoti svarīgs. Tas rada emocijas un piešķir produktam unikalitāti un pievienoto vērtību. Tam jābūt patiesam, interesantam un balstītam pagātnē, tagadnē un nākotnē.

 

Leineperi Ironworks ciemats, kas vēsturiski bijis kalēju amatu vieta, šodien izveidots kā amtnieku ciems, kas sastāv no daudzām mājiņām un katrā no tām mājvietu radis cits amatu meistars. Lieliska vieta, interesanta pieredze, kā veidot sadarbību, kopību, amatnieku produktus pasniegt gan kā praktiskas un saimniecībā noderīgas lietas, gan kā kultūrvēstures mantojumu un atraktīvu apskates objektu tūristiem. 

 

Tāpat amatnieki piedalījās filcēšanas meistarklasē, ko somi sauc par gleznošanu ar dziju, savukārt Partnerības laukiem un jūrai un Ropažu Garkalnes partnerību vadītājas nodrošināja festivāla apmeklētājiem iespēju piedalīties olu krāsošanas meistarklasē.

Amatnieks no Slampes pagasta Guntars Upenieks, demonstrēja meistarklasi masīvkoka savienojumu izgatavošanā, ko senāk izmantoja ēku celtniecībā un mēbeļu izgatavošanā.

 

Aamtnieku festivāls/gadatirgus notika Leineperi Ironworks ciematā, kur ar saviem produktiem mūsu amatnieki iepazīstināja Somijas pircējus. Interese  bija patiešām liela un amatnieki guva pārliecību, ka viņu darbi ir kvalitatīvi, konkurētspējīgi un Somijas pircējam interesanti.

 

Pieredzes brauciens vērtējams kā ļoti noderīgs un vērtīgs, kas paver jaunas sadarbības un  eksporta iespējas, kuras jācenšas izmantot.

 

Somijas partneru sagatavots īss video par vizīti Somijā https://www.youtube.com/watch?v=W9yDwMlvlsw&feature=share&fbclid=IwAR0fv6bnm_AgmGTTbE3-mt2jUJQdoIzr-i78fz85M7el_M8e0TG9D88bP5o

 

Projekts tiek īstenots un finansēts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros, projekta Nr. 19-00-A019.333-000002.

Ielādēju...      Atpakaļ