ENG · LV ·
Aktualitātes
117984

Izveidots jauns pārgājienu maršruts- Gausā jūdze – Laupītāju ceļš
16.09.2021


Noteikti nevienu reiz vien atpūšoties pludmalē starp Ragaciemu un Klapkalnciemu būs uzdevis sev jautājumu - Kāpēc šo vietu sauc par Gauso jūdzi un kāds šeit sakars ar laupītājiem!


Izstaigājot šo 18 km garo pārgājienu maršrutu ikvienam radīsies priekšstats, kāpēc šo Rīgas jūras līča piekrastes daļu sauc par Gauso jūdzi, kā arī nepaliks nepamanītas tās skaistie priežu meži, ogulāji, sēņu vietas u.c. dabas vērtības. Ejot cauri Ragaciemam un Klapkalnciemam, iespējams, sajutīsiet vietējo zvejnieku kūpinātavu dūmu smaržu, kas vien liecina, ka tūliņ, tūliņ no namiņa laukā tiks ņemtas tikko kūpinātas zivis. Kuras turpat ciemā arī iegādājamas un nobaudāmas.


Lai palīdzētu orientēties maršruts dabā ir marķēts ar krāsu un uzlīmju palīdzību, mežā ar krāsas marķējumu balts dzeltens balts, ciematos ar uzlīmju palīdzību (dzeltena bulta). 18 km garais pārgājienu maršruts ir apļveida, tāpēc tā starta un finiša vietu nosaka pats gājējs. Maršruts jebkurā brīdī ir noīsināms izmantojot kādas no pludmalē uzstādītajām kāpnēm, kurām kartē iepretim atzīmētas stigas. Ja kāda iemesla pēc nevēlaties doties pa pludmali, tad no Ragaciema līdz Klapkalnciemam pa kāpas malu iet labi iemīta taka. No tās paveras skaists skats uz Rīgas jūras līci.


Dodoties pārgājienā 2. un 3. oktobrī,  īpašu vērību aicinām piegriez kāpnēm (noejai) ar skaitli Nr.13, kuru tuvumā ceļotājus sagaidīs neviens cits kā Gausās jūdzes laupītāji  (pop-up pasākums no plkst. 12.00-18.00)

Maršruta aprakstu, karti un GPX maršrutu meklējiet - https://www.kurzeme.lv/lv/marsruti/ar-kajam/59-gausa-judze--laupitaju-cels-/

 

Papildus tam informējam, ka 2.-3.10.2021 šaipusē notiks mājas kafejnīcu dienas. Ar kafejnīcu dienu dalībniekiem iespējams iepazīties:  https://www.visittukums.lv/lv/Aktualitates/2-un-3oktobri-baudam-rudens-garsu-Tukuma-puse-Kurzemes-pievarte

 

Maršruts un mājas kafejnīcu dienu atbalsts realizēts EJZF sadarbības projekta "Jūra visu gadu" ietvaros, sadarbībā ar vadaošo partneri BDR "Jūras zeme". 
      Atpakaļ